Андрей Шкалиберда - сотрудники

Андрій Шкаліберда

Head of SEO

Мій шлях у SEO почався в березні 2019 го року. В той момент я не міг ходити в офіс (отримав спортивну травму) і вирішив прокачати себе на дистанційній роботі. Я не хотів працювати копірайтером, а моїх знань в програмуванні було недостатньо для адекватної посади. У той же час мені подобалося працювати з сайтами: я знав, як їх створювати, але нічого не розумів у тому, як отримувати з них гроші і трафік. Таким чином, SEO стало ідеальним варіантом для мене: з одного боку мої знання копірайтера і PHP-шника могли стати в нагоді, з іншого боку я міг отримати цінний досвід.

Що стосується останнього, то знання в EXPANS я почав отримувати буквально з першого дня стажування. Ця ж тенденція продовжилася і в перші місяці роботи в компанії. Часом мій мозок просто закипав від кількості отримуваної інформації і в діалозі з колегами я чесно зізнавався, що ніколи стільки не працював, як в EXPANS.

Особисто для мене перший місяць був найважчим. Були моменти коли я серйозно замислювався про звільнення, але гордість не дозволила. Я хотів довести собі, що витримаю і зможу працювати в компанії. Пізніше, озираючись на цей період, я зрозумів, що це був свого роду природний відбір, через який потрібно було пройти. Так, поступово накопичуючи знання і досвід, я доріс до самостійного ведення проекту, ще через деякий час їх було 3, а через вісім місяців після початку моєї SEO-кар’єри я став SCRUM – майстром (тімлідом в компанії Banda Panda).

Для мене цей момент став переломним у професійному плані і досягненням задуманого. В той момент я дійсно хотів працювати керівником команди і подивитися на пошукове просування з точки зору керівника. Плюс матеріальні бонуси і статус ніхто не відміняв) Саме працюючи на посаді тімліда я зрозумів, що кожен проект вимагає індивідуального підходу в пошуковому просуванні, що перевірені шаблони можуть не працювати, а експериментувати потрібно завжди. Проблема була в тому, що позиція тімліда передбачала багато управлінської рутини: перевірки помилок, навчання, складання звітів і спілкування з клієнтами. Через півроку я зрозумів, що це не для мене. Я вирішив піти з посади скрам і зосередитися на пошуковому просуванні одного проекту, а також підвищувати свою експертність.

У компанії EXPANS виступаю в ролі SEO-технолога.
Я вдосконалюю та модернізую технологію нашої роботи, вивчаю та тестую нові теорії у сфері SEO.

 • Помічник SEO-фахівця
 • SEO-спеціаліст
 • Керівник команди SEO
 • Автономний SEO-спеціаліст
 • SEO-технолог

EXPANS я обрав за грунтовний підхід в роботі. Мене вразило стажування, коли нам надали десятки інструкцій, навчальних відео, каналів і курсів і сказали освоїти це в найкоротші терміни. Для мене це був виклик.

Мій кар’єрний шлях схожий на криву Гаусса) Адже починав я з повною ставки SEO-спеціаліста, доріс до тімліда, потім працівав на півставки звичайним фахівцем, а зараз я SEO-технолог.

Якою особистою якістю пишаєшся?

Умінням працювати з людьми, навиком управляти командою (як виявилося) і здатністю навчати.

Що тебе надихає?

Досягнення поставлених цілей.

Що змушує не зупинятися на досягнутому?

Амбіції.

Твій головний пріоритет у житті?

Прожити життя так, як хочу я, а не інші.

Що ти привнесеш в цей світ?

Зараз мене це питання взагалі не хвилює, хоча 10 років тому було по-іншому. Навіть якщо не привнесу нічого (за чиїмось думками) – турбуватися про це не стану.

Яку пораду даси минулому собі?

Бути більш розбірливим в можливостях, які надаються.

З якою твариною ти себе асоціюєш?

З вовком.

З ким із відомих людей (не обов'язково живих) ти б пішов на вечерю і чому?

З Юргеном Клопом, тренером Ліверпуля, тенісистом Рафаелєм Надалєм і Річардом Бренсоном. Просто поспілкуватися.

Чим займешся, якщо дізнаєшся, що завтра кінець світу?

Проведу час з сім’єю.

Яку країну хочеш відвідати?

Всі країни, окрім Росії.

ТОП-3 кращі книги

 • Стівен Кінг – 11.22.63.
 • Ден Сіммонс – Терор
 • Стівен Калахен – У дрейфі: Сімдесят шість днів у полоні у моря

Яка композиція зіграє на твоїх похоронах?

Мені вже буде байдуже.

Які 3 речі візьмеш з собою на безлюдний острів?

 • Яхту
 • Провізію
 • Книги з управління судном і з навігації

Сертифікати

Telegram

Viber

Messenger

Зв'яжіться з нами онлайн
Закрити